Działajmy razem!

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto,  obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego, jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku obchodzone jest pod hasłem „Działajmy razem!”

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole, w środę 27 lutego  uczniowie wszystkich klas siódmych i ósmych spotkali się z przedstawicielami  Komendy Powiatowej Policji  w Świdnicy – mł. asp. Krzysztofem Huzarem i mł. asp.Magdaleną Kos. Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci.

Nasi goście scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy, która jest  szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki,  docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Policjanci radzili, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.