Bujna czuprynka

W dniu 16.06.2018 odbyła się pierwsza akcja charytatywna „ Bujna Czuprynka – czyli oddaj włosy naprawdę w dobre ręce”, zorganizowana przez panią Agatę Czarnecką, nauczycielkę j. angielskiego i zarazem opiekunkę Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy.

Przedsięwzięcie to polegało na oddaniu włosów na peruki dla dzieci chorujących na raka. Aby zrealizować założenia, do akcji zostały zaproszone: pani Joanna Klima, fryzjerka z Damskiego Zakładu Fryzjerskiego przy ulicy Wałbrzyskiej 8 i pani Wioletta Baranowska, fryzjerka z Zakładu Fryzjerstwo i Perukarstwo przy ulicy Komunardów 6. Panie z ochotą przystąpiły do pracy na ten szczytny cel. W realizacji zadania pomagały pani dyrektor Anna Woźniak i pani Dorota Łopatowska. Decyzję o oddaniu włosów podjęło aż 11 osób: 10 dziewcząt i pani Agata Czarnecka.

Dziewczęta, które oddały włosy to: Ania Kułak 3c, Julianna Walichnowska 5s, Zuzanna Rymczak 1b, Marlena Mucha 3e, Paulina Hydzik 3e, Nadia Bieszczad 6c, Oliwka Greś-Maruszewska 3d, Alicja Legan 3d, Lena Radziszewska 3a i Natalia Lipiec 6c. Wszystkim dziewczętom kibicowali rodzice, rodzeństwo i koleżanki. Cała akcja trwała około trzech godzin, a nasze uczestniczki z nowymi fryzurkami i uśmiechami na twarzach opuściły szkolny gabinecik fryzjerski. Wszystkie uczestniczki miały poczucie spełnienia dobrego uczynku.

Uzyskane włosy zostały wysłane na adres fundacji „Rak’nRoll” – Daj Włos, gdzie zostaną przekazane do perukarni, a następnie nieodpłatnie dla chorych. W przyszłym roku ponownie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji, ponieważ chcemy aby była ona cykliczna.