Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Brawa dla Piotra – XIX ŚWIDNICKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 5a Piotr Ziarnowski zdobył II miejsce w organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 105 XIX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. Piotr rywalizował z innymi uczniami klas 4-6 świdnickich podstawówek.  Fragment tegorocznego dyktanda dla tej grupy wiekowej brzmiał tak:

„Jestem myszą, to żadna hańba. Nazywają nas odrażającymi gryzoniami, a to przecież nieprawda. Jesteśmy zrównoważone, usłużne, skrzętne i mądre. Sama jestem tego przykładem. Mieszkam w największej polskiej czytelni. Spożyłam już tyle pierwszorzędnych książek, że mogę prowadzić wykłady o literaturze. Mam w zwyczaju najpierw czytać, a potem jeść. W ten sposób zdobywam wykształcenie i odżywiam się należycie.” 

Serdecznie gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów!

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content