Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Amnesty International Day

Dnia 10 grudnia 2019 r. reprezentanci Samorządu Szkolnego w składzie:

Rozalia Miszkuro, Zuzanna Synkowska i Miłosz Kozak, pod opieką p. Kamili Lendy – Kwartowicz, udali się do Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy, aby uczestniczyć w Maratonie pisania listów w obronie represjonowanych.

Uczestnicy akcji pisali m.in. w obronie Sarah Mardini i Seána Bindera, którzy zostali postawieni przed sądem za ratowanie ludzkiego życia. Podobnych intencji było10, a dotyczyły niesłusznie skazanych i represjonowanych społeczników z Kanady, Nigerii, Sudanu, Egiptu, Meksyku, Białorusi, Chin, Filipin i Iranu.

Przedstawiciele naszej Szkoły napisali list w obronie każdej osoby.
Historia każdej z osób była niezwykle przejmująca.
Niektóre z represjonowanych osób miały tylko piętnaście lat…

Pod koniec wydarzenia nasi uczniowie, wraz z opiekunem, napisali list w języku angielskim w sprawie 15 letniego chłopca z Południowego Sudanu, który czeka w więzieniu na karę śmierci. Wszystkie trafią do ambasad państw, z których pochodzą represjonowani.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content