Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Adam Chodyniecki multimedalistą Mistrzostw Polski Juniorów w Speedcubingu!!

W ostatni weekend listopada w Gdańsku odbyła się wspaniała impreza   – ALFA Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu.  W ciągu 2 dni zawodów rozegrano 7 konkurencji – Adaś wystartował w 6 , w każdej  stając na podium i zdobywając w sumie 6 medali, w tym  złote.  Podczas zawodów Adaś poza umiejętnością układania różnych kostek logicznych w błyskawicznym tempie wykazał się także sztuką opanowania wielkich emocji podczas startów i wspaniałą sportową postawą fair play.

W trakcie drugiego dnia Mistrzostw powstała rekordowa mozaika z 4332 kostek Rubika. Młodzi Speedcuberzy a wśród nich Adam ułożyli     tysiące łamigłówek do obrazu ;100 lat Niepodległej.

Zaledwie tydzień później tj. 1-2.12.2018r Adam wziął udział w kolejnych     zawodach, gdzie  wszedł do finału w konkurencji Pyraminx i to na 5. miejscu z bardzo dobrą średnią

W kostce 3×3 Adam przeszedł do rundy półfinałowej, w której wykręcił swoje oficjalne rekordy życiowe -zarówno w singlu (12.76 s.), jak i w średniej 5 ułożeń (15.77 s).   Jak pisaliśmy już wcześniej, podczas wakacji w dniach 19-22 lipca Adam wziął udział w Mistrzostwach Europy w Speedcubingu WCA EURO 2018, gdzie był najmłodszym reprezentantem Polski w 4 konkurencjach. Podczas tych najważniejszych europejskich zawodów Adaś pokazał się z bardzo dobrej strony, wchodząc do rund półfinałowych w 2 konkurencjach i poprawiając aż 9 swoich rekordów życiowych.

Adam ma na koncie jeszcze inny wielki sukces. Mimo młodego wieku i dzięki osiągniętym w ciągu zaledwie kilkumiesięcznej kariery wynikom Adaś zakwalifikował się do Mistrzostw Polski, które odbyły się w Bydgoszczy w dniach 26-28 października 2018. Były to największe w roku igrzyska najlepszych polskich speedcuberów, w których obowiązywały ścisłe limity kwalifikacyjne – a Adam zakwalifikował się aż w 4 konkurencjach (3x3x3, 2x2x2, skewb, pyraminx). Jedno ze swoich ułożeń skewba w 1 rundzie rozgrywek Adam ukończył w tak błyskawicznym tempie, że ledwo wziął kostkę do rąk, a już ją ułożył – w czasie 2,72 s. Było to najszybsze ułożenie w całej rundzie spośród wszystkich zawodników.

W sumie w tym roku podczas 8 różnych zawodów Adam poprawiał swoje rekordy życiowe ponad 40 razy w 7 różnych konkurencjach speedcubingowych -3x3x3, 3x3x3, 4x4x4,3OH (one-handed, czyli układanie kostki 3x3x3 jedną ręką), pyraminx, skewb i clock (łamigłówka złożona z wielu zegarów umieszczonych na dwóch stronach tarczy, z których wszystkie trzeba ułożyć na godzinę 12.00). W ten sposób Adaś sukcesywnie awansuje w międzynarodowej klasyfikacji World Cube Association.  Adam pełnił także wielokrotnie funkcję sędziego i scramblera (osoba, która miesza kostki ) podczas zawodów.   Podczas pisania tego tekstu są rozgrywane kolejne 2 – dniowe zawody Polish Open 2018, w których pierwszy dzień Adam zakończył z poprawionymi 5 rekordami osobistymi.     Układanie kostek logicznych jest wielką pasją Adasia. Choć Adam układa kostki niecały rok, ma na koncie już tak wspaniałe sukcesy  i to z pewnością nie jest koniec – to początek Jego kariery.   Adamie serdecznie gratulujemy sukcesów.  Twój wysiłek owocuje :  osiągniętymi wynikami ,  nowymi wyzwaniami,  pogłębionymi przyjaźniami .

Życzymy Ci aby Twój upór i pasja nie słabły, a na co dzień sprzyjało szczęście i pogoda ducha.

 

Anna Chodyniecka

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content